Zapowiedź 10 edycji kultowego Biegu dla Słonia

Zapowiedź 10 edycji kultowego Biegu dla Słonia

W piątek (17.06) po raz 10 ze Stadionu Śląskiego wyruszy Bieg dla Słonia. To memoriał, upamiętniający tragicznie zmarłego himalaistę, Artura Hajzera, który zginął w 2013 na ośmiotysięczniku Gaszerbrum I w Karakorum.

Bieg, jak co roku, będzie odbywał się po zmroku. Wszyscy wyruszą o godzinie 22:00, dlatego też organizatorzy polecają zabrać czołówki. Po pierwsze to element praktyczny, bo w Parku miejscami jest ciemno, po drugie to też symbolicznie nawiązanie do alpinistów, którzy przecież często wspinaczkę rozpoczynają w nocy, a po trzecie, to symboliczne światło, które wysyłamy do góry, do Artura i tych, którzy w górach zostali już na zawsze- mówi Marcin Rudzki, dziennikarz i pomysłodawca wydarzenia.

Tego rocznej edycji towarzyszyć będzie specjalna oprawa zarówno w strefie startu jak i na trasie. Na uczestników co mniej więcej kilometr będą czekali wolontariusze wyposażeni w specjalistyczny sprzęt od naszego Mecenasa firmy Fenix Polska, którym będą rozświetlać trasę, ale nie chcemy zdradzać wszystkiego- wyjaśnia Rudzki. Jak dodaje, najważniejsze, to ponowna możliwość wspólnego startu- Mam wrażenie, że wszyscy na to czekają i to jest najważniejszy aspekt tego wydarzenia, poczucie wspólnoty, bycia częścią tego wydarzenia- mówi Rudzki.   

Bieg dla Słonia, po raz pierwszy odbył się w 2013 roku. Dokładnie miesiąc po tragicznej śmierci Hajzera. Nazwa wydarzenia nawiązuje do określenia, jakim w środowisku nazywano himalaistę – Słoń. W tym roku biegacze pokonają siedmiokilometrowa trasę. Wyruszą z terenu znajdującego się w rejonie czwartej bramy wejściowej Stadionu Śląskiego, by po niespełna kilometrze wbiec na jego główną arenę. Tam na telebimach obiektu wyświetlane będą archiwalne zdjęcia himalaisty z jego prywatnego archiwum. Po wybiegnięciu ze Stadionu Śląskiego, biegacze ruszą na dalszą część trasy wiodącej alejami Parku Śląskiego.

Bieg dla Słonia jest jedną z największych imprez biegowych w województwie śląskim. Dzieje się tak, mimo iż nie ma tutaj pomiaru czasu, klasycznego ścigania i miejsc na przysłowiowym „pudle”. Nie ma też wcześniejszych zapisów.

Udział w wydarzeniu, podobnie jak w ubiegłych latach, jest bezpłatny, a na uczestników czekają ręcznie wykonane medale. Start o 22:00 w piątek 17 czerwca.

Kontakt:

Marcin Rudzki

Tel.: 503-426-043

www.biegdlaslonia.pl