Za nami najważniejsze zawody wspinaczkowe 2021 roku rozgrywane w Polsce – Puchar Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2021 w boulderingu.

Za nami najważniejsze zawody wspinaczkowe 2021 roku rozgrywane w Polsce – Puchar Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2021 w boulderingu.

W weekend 7-8 sierpnia na ścianie wspinaczkowej Avatar w Krakowie rozegrano drugą edycję Pucharu Europy Seniorów w boulderingu 2021. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z całego kontynentu, w tym 13 reprezentantów Polski.

Sobota stała pod znakiem eliminacji, natomiast w niedzielę rozegrano decydujące rundy – półfinał i finał.

W wyrównanym finale kobiet o ostatecznych miejscach na podium zadecydowała liczba prób do topów. Trzy zawodniczki sięgnęły w finale dwóch topów i czterech zon. Najszybciej z boulderami uporała się Anna Lechner z Niemiec. Na drugim miejscu uplasowała się Fanny Gibert (Francja), a na trzecim Giulia Medici z Włoch.

W kategorii mężczyzn przewagą jednej zony zwyciężył Mathieu Ternant z Francji, drugie miejsce zajął Jan-Luca Posch z Austrii, a trzecie Max Prinz z Niemiec.

Wśród Polaków najbliżej awansu do rundy półfinałowej był Jakub Ziętek, który uplasował się ostatecznie na 22 pozycji. Wśród pań najlepiej wystartowała Kinga Pałka, która zajęła 27 miejsce.

Pełne wyniki rywalizacji kobiet i mężczyzn znajdują się na stronie IFSC.

O przygotowanie boulderów podczas Pucharu Europy w Krakowie zadbał sześcioosobowy skład routesetterski. Rolę Chief Routesettera IFSC dowodzącego całym zespołem objął Matthieu Dutray z Francji. Wspierał go Nimrod Marcus z Izraela oraz team układaczy z naszego rodzimego podwórka: Olga Niemiec, Łukasz Smagała, Piotr Smaroń i Piotr Suder.

Wszystkie rundy Pucharu Europy transmitowane były on-line na żywo. Zapis ze streamingu można znaleźć na oficjalnym fanpage’u organizatora zawodów Moc Gór facebook.com/mocgorfestiwal

Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia naszych Partnerów: Województwo Małopolskie, Evolv, Wild Country, Avatar Centrala Ruchu i Staropolanka. Dziękujemy!