Yeti naprawdę istnieje!

Yeti naprawdę istnieje!

Polski alpinista w środowisku nosi przydomek Yeti. Wszyscy o nim słyszeli, ale niewielu go widziało na żywo, bo często znika, by wspinać się i wytyczać nowe drogi na najtrudniejszych ścianach świata. Marcin Tomaszewski, bo o nim mowa, po ponad 25 latach wspinaczki wydaje książkę o swojej drodze. W ostatnią niedzielę, 22 stycznia, w Tarnowie, podczas spotkania ludzi gór – Górnolotnych, nastąpiła prapremiera tego unikalnego notatnika.
Książka #Yeti40 dołączy do oferty wydawnictwa GÓRY BOOKS, w której znajdują się bestsellerowe autobiografie, wspomnienia i opowieści największych Polaków światowej sceny górskiej ostatnich czterech dekad: Krzysztofa Wielickiego, Wojtka Kurtyki i Ryszarda Pawłowskiego.
„W czasie swojej działalności Yeti dał się poznać nie tylko jako utalentowany eksplorator i sportowiec, ale także wrażliwy i uważny autor reportaży, bujdałek oraz bajek. Publikacja tomu prezentującego jego twórczość i osiągnięcia nie mogła zatem dłużej czekać. Jesteśmy przekonani, że tom #Yeti40 będzie świetną lekturą dla czytelników z górskiego środowiska i dla wszystkich miłośników dobrej literatury faktu”.- powiedział Piotr Drożdż, wydawca GÓRY BOOKS.
#Yeti40
„Książka #Yeti40 jest dla mnie formą podsumowania dotychczasowych lat spędzonych w górach. Notatnikiem i czwartą ścianą, która oddziela mnie od ludzi, rzeczywistości. Dzieli góry od domu, który jest dla mnie twierdzą nie do rozpoznania. Czwarta ściana pozwala w całości i ciszy oddać się mojej ścianie”. – powiedział o książce autor, Marcin Tomaszewski.

Od marca książka będzie dostępna w salonach Empik i Matras oraz wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Marcin Tomaszewski – pseudonim wspinaczkowy Yeti. Jeden z najbardziej utalentowanych polskich wspinaczy, alpinista, instruktor, eksplorator, członek Kadry Narodowej Polski w Alpinizmie wysokogórskim. Znany z przejść wielkościanowych zarówno w stylu big wall na całym świecie,
jak i alpejskim. Od dwóch dekad wyznacza nowe drogi na najbardziej znanych urwiskach świata.
www.marcintomaszewski.com
https://www.facebook.com/MarcinYetiTomaszewski