Polka potrafi! Kobieta Górom!

Polka potrafi! Kobieta Górom!

Polka, pragnie udowodnić, że kobiety, to silne i zdeterminowane wojowniczki, które potrafią sprostać nawet najbardziej wymagającym górskim trudom.

Daria Sieracka, lat 28. Zdeterminowana Kobieta, walcząca ze stereotypami i kobiecymi mitami, postanowiła zdobyć Koronę Ziemi, ale nie tak po prostu… chce stanąć na najwyższych szczytach Świata w jak najkrótszym czasie! Można jej w tym pomóc, wpierając projekt na portalu polakpotrafi.pl: http://polakpotrafi.pl/projekt/kobieta-gorom-korona-ziemi

Kobieta Górom

Kobieta Górom – Korona Ziemi, to projekt, który ma na celu ukazanie wspinaczki na wszystkie szczyty Korony Ziemi z kobiecego punktu widzenia, a tym samym przedstawienie kobiecych granic wytrzymałości, przełamywania barier psychicznych, fizycznych i zwyczajowych, piętrzących się przed wspinaniem kobiecym, a przede wszystkim złamać stereotypy, że kobiet nie powinno się brać w góry.

Korona Ziemi, to najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Kontynentów jest siedem, jednak szczytów jakie zdobywa się w Koronie Ziemi – dziewięć. Te dodatkowe wynikają ze sporów geografów i środowiska wspinaczkowego:
•    Azja: Mount Everest (8850 m n.p.m.)
•    Ameryka Południowa: Aconcagua (6960 m n.p.m.)
•    Ameryka Północna: Denali (McKinley) (6195 m n.p.m.)
•    Afryka: Kilimandżaro (5895 m n.p.m.)
•    Europa:
–    (wg Międzynarodowej Unii Geograficznej) Mont Blanc (4810 m n.p.m.)
–    (wg Messnera, Bassa i środowiska wspinaczkowego) Elbrus (5642 m n.p.m.)
•    Australia:
–    (wg Bassa) Góra Koścuszki (2230 m n.p.m.)
–    (wg Messnera) Oceania: Puncak Jaya (Piramida Carstensza) (4884 m n.p.m.)
•    Antarktyda: Masyw Vinsona (4897 m n.p.m.)

kobieta_gorom5
Każdy może mieć swój udział w projekcie i przyczynić się do sukcesu najbliższej wyprawy na Elbrus, wystarczy wpłacić choćby 15zł, aby otrzymać ciekawy prezent z wyprawy.

Więcej informacji na blogu: http://kobietagorom.pl/ oraz na stronie projektu: http://polakpotrafi.pl/projekt/kobieta-gorom-korona-ziemi

Patronaty:Patronat Kobieta Górom

Kobieta Górom
kontakt@kobietagorom.pl
http://kobietagorom.pl/

Dodaj komentarz