16. Moc Gór – karnety i Akademia Górska

16. Moc Gór – karnety i Akademia Górska

Wspinanie w skałach i nie tylko, poruszanie się w terenie eksponowanym i ABC via ferrat, to tematy warsztatów w ramach Akademii Górskiej, która po raz kolejny odbędzie się w ramach festiwalu Moc Gór. Akademia odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia w rejonie Mnicha, w Dolinie Lejowej i w Tatrzańskiej Kotlinie. Do sprzedaży trafiły także karnety na festiwal w cenie 99 zł.

Moc Gór
Moc Gór, fot. M. Murawski

16. Moc Gór to Festiwal Filmów Górskich, który wyrósł z piętnastoletniej tradycji Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Nowa odsłona i oprawa festiwalu są kolejnym etapem rozwoju wydarzenia. Tegoroczny festiwal będzie różnił się od poprzednich edycji także z innego powodu – pandemia Covid-19 zweryfikowała pierwotne plany organizatorów, w związku z czym festiwal odbędzie się w innej niż dotychczas formie.

W trakcie festiwalu po raz kolejny odbędą się warsztaty organizowane w ramach Akademii Górskiej. W tym roku będzie można poszerzyć swoje umiejętności z zakresu wspinania, poruszania się w terenie eksponowanym oraz na via ferratach. Warsztaty poprowadzą międzynarodowi przewodnicy wysokogórscy IVBV UIAGM zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich.

Szkolenia odbędą się w rejonie Mnicha (wspinanie, poruszanie się w terenie eksponowanym) i Tatrzańskiej Kotliny (ABC via ferrat).

Poza szkoleniami w Tatrach odbędą się warsztaty wspinaczkowe w skałach prowadzone w partnerstwie z „Integrowaniem przez wspinanie” w Dolinie Lejowej.

Partnerami projektu jest Ministerstwo Rozwoju, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Integrowanie przez wspinanie, Gmina Miasto Zakopane.

Zapisy na warsztaty ruszą we wtorek 21 lipca na stronie:
https://akademia-gorska.pl/kontakt/

Akademia Górska

Poniżej szczegółowy program warsztatów:

ABC VIA FERRAT

Jednodniowe szkolenie obejmuje: sprzęt i przygotowanie, zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się, sytuacje awaryjne – asekuracja liną, opuszczanie.
Prowadzący: Adam Marasek przewodnik IVBV, Ludwik Wilczyński przewodnik IVBV
Miejsce: Tatrzańska Kotlina
Niezbędne wyposażenie uczestników: kask, uprząż, lonża, ubezpieczenie od akcji ratunkowej na terenie Słowacji
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020
Maksymalna ilość uczestników 5 os. na przewodnika

WSPINANIE NA MNICHU
Uczestnicy jednodniowych warsztatów zapoznają się z podstawowymi zasadami wspinaczki w Tatrach.
Prowadzący: Przemysław Cholewa przewodnik IVBV, Wojciech Malawski przewodnik IVBV, Marek Kazior przewodnik IVBV, Jan Muskat przewodnik IVBV
Miejsce warsztatów: Mnich
Niezbędne wyposażenie uczestników: ciepła odzież, kask, uprząż, buty wspinaczkowe, 3 zakręcane karabinki, przyrząd zjazdowy, rep.
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020
Maksymalna ilość uczestników 2 os. na przewodnika

PORUSZANIE SIĘ W TERENIE EKSPONOWANYM
Uczestnicy warsztatu zapoznają się z podstawowymi zasadami nawigacji i orientacji w terenie, poruszania się w terenie wysokogórskim, używania liny.
Prowadzący: Tomasz Mikołajczyk przewodnik IVBV, Piotr Konopka przewodnik IVBV
Niezbędne wyposażenie uczestników: ciepła odzież, kask, uprząż, 3 zakręcane karabinki, przyrząd zjazdowy, rep.
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020
Maksymalna ilość uczestników 4 os. na przewodnika

WSPINACZKA SKAŁKOWA IPW
W Dolinie Lejowej pod opieką doświadczonych instruktorów Integrowania przez Wspinanie uczestnicy będą mieli okazję postawić swoje pierwsze kroki w skałach. Podczas warsztatów zaprezentowany zostanie podstawowy sprzęt wspinaczkowy oraz metody poprawnego wiązania do uprzęży, a takżezasady asekuracji. Uczestnicy zapoznają się również z podstawami techniki wspinaczkowej oraz z zasadami bezpieczeństwa i etyki wspinania w skałach. Nad wszystkim będą czuwać licencjonowani instruktorzy. Na czas warsztatów instruktorzy zapewniają pełny sprzęt wspinaczkowy, wraz z butami.

Prowadzący: Paweł Zieliński instruktor wspinaczki skalnej
Miejsce: Dolina Lejowa
Niezbędne wyposażenie uczestników: ciepła odzież (oraz jeśli uczestnik posiada własny sprzęt: kask, uprząż, 3 zakręcane karabinki, przyrząd zjazdowy, rep.)
Transport we własnym zakresie
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020 w godz. 9.00-13.00 oraz 14.00-18.00
Maksymalna ilość uczestników 6 os. na instruktora

Do sprzedaży trafiły także karnety na festiwal Moc Gór. Koszt karnetu na całość imprezy to 99 zł. Karnety można kupić za pośrednictwem serwisu Biletin.

Tegoroczna edycja festiwalu Moc Gór odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Zakopanem. W ramach festiwalu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Kręcimy w Tatrach – konkurs krótkich form filmowych i Akademia Górska. Po raz trzeci przyznana zostanie Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki!

Karnety: https://tiny.pl/7ft29
Szczegóły na: www.mocgor.pl

Moc Gór Festiwal