Lodowy rycerz i inne górskie osobliwości

Lodowy rycerz i inne górskie osobliwości

W naszym środowisku górskim działa przynajmniej kilku powszechnie znanych karykaturzystów. Każdy ma swój własny styl i punkt spojrzenia. Zazwyczaj wydają niewielkie tomiki, lub ilustrują większe książki górskie.

Tym razem mamy do czynienia z czymś znacznie poważniejszym. Otóż Marek Konecki pokusił się o wybranie najbardziej reprezentatywnych rysunków ze swojej długiej, bo ponad 40-letniej kariery i opatrzył je odpowiednimi krótkimi historyjkami, które w luźny sposób nawiązują do tematu karykatury. Oprócz odgrzebanych uroczych staroci jest też spora dawka nowości, a chyba najmocniejszym punktem programu jest rozdział poświęcony ostatniej zimowej wyprawie na K2, oczywiście ukazanej  w krzywym zwierciadle, choć bez nadmiernej złośliwości.

Marek Konecki to znany karykaturzysta i autor krótkich tekstów satyrycznych. Ważną rolę w jego twórczości stanowi tematyka górska, a zwłaszcza alpinistyczna, za co od lat jest ceniony i lubiany przez najwybitniejszych naszych wspinaczy.

Książka została zgłoszona do konkursu organizowanego przez wortal literacki granice.pl na „Najlepszą książkę na lato”. Książka została zakwalifikowana do kategorii „Podróże literackie”. Aby zagłosować, należy wypełnić formularz, a następnie wpisać kod, który zostanie przesłany SMS-em. Formularz znajduje się na stronie: 

https://www.ksiazkanalato.pl/glosowanie

Premiera: 12.03.2019

Stron: 414

Oprawa miękka,

format B5

ISBN: 978-83-61968-36-8

cena det. 39,90 zł