Korona Gór Polski 2014

20160227_120153

Ten dział jest pierwszym w Polsce kompletnym zapisem z wypraw na szczyty Korony Gór Polski. Rok 2014 to była przestrzeń czasowa, w której wraz z moim Przyjacielem Rafałem podjęliśmy się zdobycia kompletnej Korony według najpopularniejszego modelu utworzonego w 1997 roku. Klasyfikacja w kilku aspektach jest błędna, ale naszym celem nadrzędnym było tu pokazanie jak piękne są polskie góry na całej ich rozciągłości. Nie było to łatwe ze względu na nasze życiowe zobowiązania, ale byliśmy pełni zapału, dobrych chęci i pozytywnego nastawienia, co widniało nam jako zwiastun sukcesu. Chcieliśmy pokazać takim jak my, amatorom i miłośnikom turystyki górskiej, że się da… Ponad to, ku naszej uciesze patronat medialny nad naszymi wyprawami zapewnił nam wtedy „Portal Górski”, patronujący zdecydowanie poważniejsze wyprawy, jak te zimowe na Nanga Parbat, czy Broad Peak. Dzięki takiej sytuacji mogliśmy z Rafałem dotrzeć do większego grona górskich zapaleńców.

Poza osiągnięciem celu i satysfakcji, naszą inicjatywą było pomaganie potrzebującym, dlatego chcieliśmy wszelkimi możliwymi sposobami wesprzeć Fundację „Czarodziejska Góra”. To do czego dąży fundacja, to wzmacnianie poczucia własnej wartości i budowanie pewności siebie u tych wszystkich osób, które ze względu na trudną sytuację społeczną lub zdrowotną znalazły się poza głównym nurtem społeczeństwa. Fundacja organizuje obozy rehabilitacyjno-wspinaczkowe, inne aktywności w naturalnym środowisku górskim oraz edukacyjne programy międzynarodowe. Idea fundacji była i jest nam bliska, chyba nie musimy niczego więcej tu uzasadniać…

Zapraszamy Was zatem na podróż przez wszystkie polskie pasma górskie. Wierzymy w to, że zachęcimy Was do podejmowania podobnych wyzwań.

Bartek Andrzejewski i Rafał Uwijała