Korona Europy – Ponad Poziomem Morza

Korona Europy – Ponad Poziomem Morza

O Projekcie

Od 2014 roku, dokładnie od czerwca realizuje górski projekt Korona Europy z naszą biało-czerwona flagą. Celem jest zdobycie najwyższych punktów wszystkich 46 państw leżących w Europie w 46 miesięcy czyli 46/46/46.

f010f21d723cc1f7d2f4d565f46d7639

Przez 23 miesiące trwania mojego projektu udało mi się zdobyć aż 20 państw: Słowacja, Polska, Czechy, Hiszpania, Andora, Monako, Serbia, Bośnia, Węgry, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Białoruś, Estonia, San Marino, Norwegia, Holandia, Luksemburg, Belgia, Szkocja. Pół roku temu dołączyła do mnie moja druga połówka Agnieszka, która również jest zakochana w górach i ma już 7 szczytów z Korony (San Marino, Polska, Szkocja, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś).

2 sierpnia planujemy wyruszyć w 2-miesięczna podróż autem po Europie po kolejne szczyty.

Trasa będzie prowadzić przez najwyższe szczyty takich państw jak Ukraina-Mołdawia-Rumunia-Słowenia-Czarnogóra-Albania-Macedonia-Bułgaria-Grecja-po czym promem przedostaniemy się do Włoch aby zaliczyć najniższy punkt z Korony Europy czyli Watykan.

Wyznaczyliśmy sobie na to 5-6 tygodni aby rozważnie i bezpiecznie zdobywać kolejne kraje. Z Watykanu ruszymy w Alpy i tam spędzimy kolejne 3-4 tygodnie próbując wejść na jeden z tamtejszych szczytów (w Alpach leża 4 szczyty z Korony Europy: Francja, Austria, Włochy, Szwajcaria). Jeśli kwota wsparcia przekroczy nasze oczekiwania przedłużymy nasze działanie w Alpach próbując zdobyć kolejny z tamtejszych punktów.

a92aee411b61b61b7ed789db40790dbd

O nas prywatnie

Co tu dużo pisać.. Połączyła nas miłość do Gór i … do siebie nawzajem.  Na co dzień za to dzieli nas odległość 1500 km.

Ja (32 l.) pracuje przy produkcji sprzętu elektronicznego w Amsosen k. Haugesund, Aga (28 l.) jest przedstawicielem handlowym jednej z firm z dziedziny zakupów grupowych w Warszawie.

Kiedy nasze ciała są w pracy, nasze serca rwą się do gór, bo to nasz prawdziwa pasja.

f2570deacbfb04395331c259c01ef2a1

O nas w mediach

Patronem medialnym naszej wyprawy jest Moja Norwegia oraz On the Summit i Portal Górski

Na naszej stronie Facebook PONAD POZIOMEM MORZA/ABOVE SEA LEVEL jest sporo relacji oraz zdjęć nie tylko z wyjazdów po Koronę Europy, ale również z miejsc w których aktualnie przebywamy. Masa fotek z gór Norwegii oraz Tatr, a także sporo fotek i relacji z akcji, które wspieramy m. in. : Szlachetna paczka, Mam marzenie, Pomoc dla Nepalu, Pomoc dla zwierzaków. Na stronie mamy już prawie 4 tys. osób które śledzą nasze poczynania.

Koszty Wyprawy

Prosimy Was o pomoc, bo wydatki będą nie małe! 🙂

Obecnie mamy już: przygotowane technicznie auto do podróży, posiadamy fundusze na wyżywienie oraz dokupiliśmy brakujący sprzęt: śpiwór, czołówkę, termosy, odzież termoaktywną.

Potrzebujemy jeszcze: na dobry namiot, bo zamierzamy w nim nocować przez większość naszej drogi (koszt około 1000 zł) i to co dla nas najważniejsze chcemy zebrać na paliwo (około 6000 zł).

Tu nasza zbiórka:

https://polakpotrafi.pl/projekt/ponad-poziomem-morzaabove-sea-level?utm_source=index

Czemu Crowdfunding?

Musimy przyznać, że pomysł był spontaniczny pod wpływem sugestii osób obserwujących naszą stronę. W związku z przypływem zainteresowania naszym Fanpage i mnóstwem miłych słów od nieznajomych osób pytających jak mogą nam pomóc doszliśmy do wniosku że właśnie swoją złotówką każdy mógłby nam pomóc 🙂 Wiele osób pisało abyśmy spróbowali… a więc czemu nie 🙂 Zagłębiając się w tym pomyśle trafiliśmy na serwis polak potrafi i oto jesteśmy 🙂

467b85d36eb49facd0b6431de1919f70

Czemu my?

Czym nasz projekt wyróżnia się spośród pozostałych tego typu? Przede wszystkim tym, że zbliżamy się już do półmetka, a wszystko za nasze własne, ciężko zarobione pieniądze 🙂 Prosimy o dofinansowanie części projektu, na którą nie udało nam się odłożyć całości potrzebnych pieniędzy pomiędzy zdobywaniem kolejnych szczytów. Mamy nadzieję też liczyć na wsparcie osób, dla których patriotyzm jest tak ważny jak dla nas. Nasze biało-czerwone barwy dumnie wnosimy na każdy ze szczytów. Mamy nadzieję swoją postawą spowodować większe zainteresowanie szczególnie wśród młodych ludzi historią Polski oraz wywołać poczucie dumy z bycia Polakiem, nie tylko w Polsce ale i za granicą.

45f0870e10ebd84f5fac73eb8ea0ceb8

Nagrody

Nagrodą między innymi jest pobyt w Norwegii i wejście na Preikestolen

Mamy nadzieję, że dzięki Wam uda nam się zrobić kolejny krok w drodze po Koronę Europy!

 

Zapraszamy na nasz Fanpage PONAD POZIOMEM MORZA

 

Z góry dziękujemy!!!

Aga i Jarek

Dodaj komentarz