Już w ten weekend VIII Otwarte Dni Wspinania

Już w ten weekend VIII Otwarte Dni Wspinania

Zbliża się VIII edycja Otwartych Dni Wspinania, które jak co roku, odbędą się z inicjatywy Fundacji Górskiej ECHO we współpracy z kompleksem „Małe DolomityPortalem Górskim i Magazynem n.p.m. w Hucisku. Motywem przewodnim wydarzenia będą „Góry Kobiet”, a wiąże się z tym lista zaproszonych prelegentek, które opowiedzą o swoim życiu w świecie gór i wspinania. Wśród nich zaprezentują się: Tamara Lunger, Anna Czerwińska, Kinga Ociepka – Grzegulska, oraz Aleksandra Dzik!

Wydarzenie na stałe wpisało się w coroczne kalendarium imprez poświęconych tematyce górskiej, wspinaczkowej i podróżniczej. Wśród dotychczasowych gości, którzy wygłaszali prelekcje na tej imprezie pojawili się m.in. Simone Moro, Carlos Carsolio, Krzysztof Wielicki, Ryszard Pawłowski, Bob A. Schelfhout Aubertijn, Denis Urubko, czy Sandy Alan. Z każdym rokiem organizatorzy starają się urozmaicać program oraz podnosić atrakcyjność całego wydarzenia, które ma swój wyjątkowy, kameralny i plenerowy klimat. Poza prelekcjami nie zabraknie tradycyjnie warsztatów, w tym  warsztatów wspinaczkowych, spotkania z fotografem Kubą Krawczykiem czy z ekspertami z Formy na szczyt.

Będzie można także posłuchać prelekcji przewodników PSPW IVBV Ludwika Wilczyńskiego i Ryszarda Gajewskiego, którzy będą wspominać postać Macieja Berbeki. O swoich zmaganiach z legendarną górą Noshaq opowiedzą Karolina Jendrysik i Adrian Podżorski – laureaci ubiegłorocznego konkursu „Łap (za)dyszkę 2017”.

W sobotę odbędzie się także kolejna, IV edycja wyjątkowego jurajskiego biegu terenowego JUR(a)UN. Trasa rywalizacji przebiega na dystansie około 10 kilometrów w nadzwyczajnie pięknych okolicznościach przyrody. Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. IV edycja biegu głównego, to również kolejna edycja Biegu Małego Echozaura przeznaczonego dla dzieci. Na wszystkich uczestników biegu, poza pakietami startowymi, czekają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe medale.

Harmonogram* wydarzenia:

SOBOTA

9.00-10.00 zapisy na bieg Run Jura

11.00-13.00 – Bieg

13.30 dekoracja biegu

15.00 Karolina Jendrysik i Adrian Podżorski (laureaci Łap (za)dyszkę 2017)

16.00 Ludwik Wilczyński i Ryszard Gajewski (wspomnienie Macieja Berbeki)

17.00 Aleksandra Dzik

18.00 Kinga Ociepka

19.00 Anna Czerwińska

20.00 Tamara Lunger

 

NIEDZIELA

10.00 warsztaty fotograficzne – plener z Kubą Krawczykiem

11.00 warsztaty z Formą na szczyt

10.00 Zajęcia wspinaczkowe dla dzieci

12.00 Zajęcia wspinaczkowe dla młodzieży i dorosłych (dla początkujących)

 

Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/1822569408051127/

Zapraszamy także na:

https://www.facebook.com/OtwarteDniWspinania/

https://www.facebook.com/FundacjaGorskaEcho/

 

*organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie