Już w najbliższy weekend startuje II Memoriał Janusza Nabrdalika

Już w najbliższy weekend startuje II Memoriał Janusza Nabrdalika

W dniu 21 kwietnia w sosnowieckim obiekcie wspinaczkowym Poziom450 odbędzie się druga edycja Memoriału Janusza Nabrdalika. W sobotę, obok zawodów wspinaczkowych „Nabrdal Wall” odbędą się warsztaty tematyczne oraz spotkania z prelegentami, wśród których pojawi się m.in. Ryszard Pawłowski. W niedzielę 22 kwietnia odbędzie się II edycja biegu przełajowego „Nabrdal Way”, który zostanie przeprowadzony na trzech dystansach.

Oczywiście impreza nie jest skierowana wyłącznie do wspinaczy i osób startujących w niedzielnych biegach. W sobotę, uczestnicy wydarzenia poza prelekcjami, mogą wziąć udział w warsztatach tematycznych z zakresu pierwszej pomocy, fotografii, czy skorzystać z porad rehabilitantów i fizjoterapeutów. Również na najmłodszych uczestników imprezy czekają atrakcje. Wśród nich quizy z nagrodami, kącik zabaw, a jeśli tylko aura dopisze, będzie można pod okiem instruktorów wspinać się na zewnętrznym balonie przeznaczonym do tego celu.


Każdy z uczestników spotkań z prelegentami oraz warsztatów tematycznych, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, w tym samochodu marki Skoda, który szczęśliwy zwycięzca otrzyma do dyspozycji na weekend. Nie zabraknie również konkursów książkowych. Po prelekcjach zapraszamy na stoisko Stapis, na spotkania z autorami książek.

Harmonogram imprezy:

Sobota 21.04.2018 (Poziom 450 – Sosnowiec, ul. Narutowicza 51)
9:00
– start imprezy
8:30 – 9:30 – rejestracja zawodników w biurze zawodów
9:30 – 10:00 – omówienie zasad zawodów
10:00 – 16:30 – zawody wspinaczkowe „Nabrdal Wall
12:00 – 14:00 – warsztaty z zakresu pierwszej pomocy
14:00 – 16:00 – warsztaty fotograficzne (prowadzi Jakub Krawczyk z Jurassic Photo Team)
13:00 – prelekcja Michała Pyki (Specjalista od lodowców wysokogórskich i zmian klimatycznych. Konsultant meteorologiczny tegorocznej zimowej wyprawy narodowej na K2)
14:00 – prelekcja Danuty Piotrowskiej (Żona himalaisty wybitnego taternika i himalaisty, Tadeusza Piotrowskiego. Autorka albumów z serii In Memoriam Tadeusz Piotrowski wydawnictwa Stapis)
15:00 – prelekcja Aleksandra Lwowa (Zdobywca 4 ośmiotysięczników i uczestnik wielu wypraw wysokogórskich, autor książki pt. „Zwyciężyć znaczy przeżyć”)
16:00 – prelekcja Ryszarda Pawłowskiego (Wybitny polski himalaista, który już 5 razy stanął na najwyższym szczycie ziemi, Mount Everest. Autor książki „Smak Gór” wydanej przez Stapis. Szef Agencji Górskiej Patagonia i członek prestiżowego #BergansTeam)
17:00 – dekoracja uczestników zawodów wspinaczkowych, rozdanie i losowanie nagród

Zapisy na zawody wspinaczkowe.


Niedziela 22.04.2018 (ZSO 11 Sosnowiec, ul. Skwerowa 21)
9:30 – 9:50
– rozgrzewka zawodników
10:30 – start biegu na 7,5 km
13:00 – dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród we wszystkich kategoriach

Zapisy trwają pod linkiem.
Zapraszamy również na stronę wydarzenia na Facebook.

Organizatorzy Memoriału Janusza Nabrdalika:
Lhotse, Poziom450, Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych, Summit PR

Organizatorzy biegu:
Lhotse, MOSiR Sosnowiec, Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych, Summit PR, ZSO 11 w Sosnowcu.

Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Arkadiusz Chęciński

Partnerzy strategiczni:
Skoda Auto Śliwka Katowice, MOSiR Sosnowiec

Partnerzy:
Aqua-Kids, M5, Jurassic Photo Team, Hotel Fajkier, Odnowa Biologiczna, Fizjoterapia Justyna, Stapis, Vertiss, Magiel Kulinarny, Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa, Kiwi Gifts.

Patronat Medialny:
Magazyn Turystyki Górskiej n.p.m., Fundacja Kukuczki, Polskie Radio Katowice, Telewizja TelPol, TVP3 Katowice, Portal Górski, On the Summit, Góry Online, Wspinanie.pl, Climb.pl, Brytan, Tatrernik