Już w najbliższy piątek kolejna edycja Biegu dla Słonia!

Już w najbliższy piątek kolejna edycja Biegu dla Słonia!

Już po raz piąty biegacze i miłośnicy gór oraz sportu wystartują w Biegu dla Słonia, memoriale upamiętniającym tragicznie zmarłego himalaistę Artura Hajzera. Uczestnicy, jak co roku wystartują o godzinie 22:00 ze Stadionu Śląskiego i pokonają dystans niespełna 7 kilometrów alejkami Parku Śląskiego.

W dotychczasowych edycjach imprezy na starcie stanęło już ponad 5 tysięcy osób. Wśród nich nie zabrakło też członków wypraw organizowanych w ramach Polskiego Himalaizmu Zimowego takich jak Adam Bielecki i Artur Małek, którzy razem z Tomaszem Kowalskim i Maciejem Berbeką jako pierwsi zimą zdobyli leżący w Karakorum ośmiotysięcznik Broad Peak. Obecni byli także Janusz Majer, Krzysztof Wielicki, czy Ryszard Pawłowski.

Impreza nie ma charakteru rywalizacji sportowej. Nie ma klasyfikacji, pomiaru czasu, czy zwycięzców. Jest za to morze świateł i pozytywnej energii, które już 23.06 ponownie rozświetli parkowe alejki.

Pomysłodawcą biegu jest Marcin Rudzki, dziennikarz i miłośnik gór, który, wspólnie z ultra maratończykiem Augustem Jakubikiem zorganizował po raz pierwszy Bieg dla Słonia w miesiąc po śmierci Hajzera.

Udział w biegu jest bezpłatny.