Już w kwietniu II Memoriał Janusza Nabrdalika

Już w kwietniu II Memoriał Janusza Nabrdalika

21/22 kwietnia 2018 jest datą, którą każdy miłośnik gór, wspinania, a także biegania powinien zapisać w swoim kalendarzu. W sosnowieckim obiekcie wspinaczkowym Poziom450 odbędzie się druga edycja memoriału mającego na celu upamiętnienie osoby Janusza Nabrdalika.

Janusz był jednym z najlepszych wspinaczy skałkowych w Polsce, taternikiem, uczestnikiem pierwszej śląskiej wyprawy na Lhotse, a także założycielem firmy Lhotse produkującej wysokiej jakości uprzęże wspinaczkowe.

Janusz urodził się i mieszkał w Sosnowcu, to również w tym mieście po dzień dzisiejszy znajduje się i w dalszym ciągu funkcjonuje firma Lhotse, polski producent uprzęży wspinaczkowych. Po przedwczesnej śmierci Janusza, firmie przewodzi jego żona, Olga Nabrdalik. Dzięki inicjatywie Olgi, redakcji serwisu On the Summit, właściciela obiektu Poziom 450 i Polskiemu Stowarzyszeniu Sportów Ekstremalnych udało się rozpocząć pracę nad nowym przedsięwzięciem skoncentrowanym w całości na wyjątkowej postaci, jaką bez cienia wątpliwości był Janusz. Zawsze uśmiechnięty, otwarty do ludzi, przyjazny i pomocny. Tak zapamiętali go przyjaciele, którzy do dziś nie mogą się pogodzić z jego śmiercią. Zeszłoroczna impreza należała zdecydowanie do udanych przedsięwzięć tego typu. Naturalnym posunięciem organizatorów była zatem organizacja II edycji memoriału. W bieżącym roku impreza rozciągnęła się na dwa dni. Wynika to z reaktywacji biegu przełajowego „Nabrdal Way”, którego pierwsza edycja odbyła się dwa lata temu.

Sobota 21.04.2018

Tego dnia odbędzie się II edycja otwartych zawodów wspinaczkowych („Nabrdal Wall”) na sztucznej ściance Poziom450 w Sosnowcu. Link do zapisów: https://competit.pl/lista/5504/

Nie zabraknie znakomitych prelekcji zaproszonych gości (Ryszard Pawłowski, Aleksander Lwow, Danuta Piotrowska, Michał Pyka). Organizatorzy szykują dla uczestników wiele atrakcji, których szczegóły opublikowane zostaną na stronie wydarzenia.

Niedziela 22.04.2018

Drugi dzień Memoriału upłynie pod znakiem II edycji biegu terenowego „Nabrdal Way”. Bieg odbędzie się dzięki wsparciu MOSiR Sosnowiec, a uczestnicy będą mieli 3 opcje do wyboru:

Bieg główny – „Nabrdal Way” – dystans ok. 15km

Bieg „100-lecia niepodległej Polski” – dystans ok. 7km

Noridc Walking na dystansie – 5km

Zapisy ruszyły już pod linkiem:

http://zapisy.mktime.pl/ii-memorial-janusza-nabrdalika-v2170.pl.html

Zapraszamy również na stronę wydarzenia na Facebook:

https://www.facebook.com/events/1410441779083202/

 

Organizatorzy:

Lhotse, Poziom450, Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych, Summit PR

 

Organizatorzy biegu:

Lhotse, MOSiR Sosnowiec, Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych, Summit PR

 

Partnerzy:

Skoda Auto Śliwka Katowice, Sosnowiec Łączy