III Memoriał Janusza Nabrdalika – relacja

III Memoriał Janusza Nabrdalika – relacja

Zdecydowanie był to kolejny wyjątkowy weekend pod znakiem Memoriału Janusza Nabrdalika. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych edycji i tym razem pogoda w pełni dopisała.

Memoriał warto na stałe wpisać do kalendarza swojej sportowej aktywności. To jedna (jeśli nie jedyna!) z nielicznych imprez sportowo-rekreacyjnych łączących miłośników wspinaczki i biegania. Wydarzenie przebiegało dwuetapowo. W sobotę 18.05 amatorzy wspinaczki spotkali się na wspólnym wspinaniu w Rzędkowickich Skałach, gdzie warsztaty z zakresu budowania stanowisk przeprowadziła Szkoła Wspinania GOUP. Można było również wspinać się pod okiem instruktora Jarka Cabana ze wsparciem Polskiego Towarzystwa Sportów Ekstremalnych.

19.05 w sosnowieckiej dzielnicy Maczki odbyła się impreza biegowa pod nazwą “Nabrdal Way”. Była to już trzecia odsłona tego terenowego biegu, w którym z każdą kolejną edycją rośnie liczba uczestników. Zawodnicy mogli wystartować na trzech dystansach – półmaratonu (21km), sprintu (7km) oraz Nordic Walking (5km). Na każdego czekał pamiątkowy medal, który wręczała żona Janusza Nabrdalika – Olga. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali również statuetki, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano ciekawe nagrody, w tym książki, m.in. albumy autorstwa Danuty Piotrowskiej pt: „Nanga Parbat 1985. In memoriam Tadeusz Piotrowski”, a także koszulki, paski czy wejściówki do sosnowieckich obiektów sportowych.

Wspaniała pogoda z pewnością dodała zawodnikom energii do pokonywania kolejnych kilometrów na trasie biegu, który wiódł leśnymi ścieżkami maczkowskich lasów. Po zakończonym wysiłku można było zregenerować siły i skorzystać z pomocy fizjoterapeutów z G&A.

Tegoroczny memoriał był już trzecią z kolei odsłoną wydarzenia. Pozostaje mieć nadzieje, że pozytywny odbiór oraz zadowolenie uczestników będą dla nich motywacją do tego, aby wziąć udział także w przyszłorocznej, IV edycji memoriału. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami biegów na poszczególnych dystansach. O pomiar czasu i zapisy zadbała niezawodna ekipa  z MK Time.

Wyniki biegów:

https://zapisy.mktime.pl/iii-memorial-janusza-nabrdalika-c3297.pl.html

Organizacja i nagrody:

MOSiR Sosnowiec, Lhotse, PTSE, Summit PR

Obsługa medialna i fotograficzna:

Summit PR, Simply Film