Bergans Team – nowa elitarna grupa

Marka Bergans of Norway doczekała się w Polsce swojej reprezentacji. To #BergansTeam, w skład którego wchodzą takie osobistości jak Ryszard Pawłowski (himalaizm), Andrzej Marcisz (taternictwo, wspinaczka), Paulina Janczar (narciarstwo zjazdowe), Maja Rudka (wspinaczka) OliwiaSięWspina (turystyka górska).

berg_team_1_s

Każdy członek teamu testuje dla Was odrębne kolekcje marki. Dzięki Bergans Team dowiecie się więcej na temat produktów jednej z najlepszych marek outdoorowych na świecie. Tymczasem poznajcie bliżej reprezentantów teamu.

berg_team_2_s
fot. Daniel Dmitriew

Ryszard Pawłowski

Legendarny polski taternik, alpinista i himalaista. Instruktor wspinaczki i przewodnik górski. Uczestnik i jednocześnie organizator ponad 300 wypraw w góry wysokie. Wspinał się z takimi osobistościami jak Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki czy Janusz Majer. Jest pięciokrotnym zdobywcą Mount Everest i dokonał tego jako pierwszy i jedyny Polak w historii. Ryszard Pawłowski jest członkiem prestiżowego The Explorers Club. Do dnia dzisiejszego pozostaje aktywny w górach. W ramach działalności swojej Agencji Górskiej „Patagonia” wprowadza klientów na wyższe szczyty różnych łańcuchów górskich.

berg_team_3_s
fot. archiwum PG

Andrzej Marcisz

Nestor taternictwa, alpinista i wspinacz skałkowy. Jeden z propagatorów nowoczesnej wspinaczki sportowej. Poprowadził dziesiątki nowych, ekstremalnych dróg wspinaczkowych. Dokonywał pierwszych i rekordowo trudnych przejść bez asekuracji. Startował z sukcesami w zawodach wspinaczkowych w kraju i za granicą, które niejednokrotnie wygrywał. W 2015 roku zrealizował wariant wspinaczkowego przejścia Grani Głównej Tatr Wysokich, co zajęło mu w sumie około 57 godzin efektywnej wspinaczki. Było to pierwsze przejście tej grani z wejściem na wszystkie 384 nazwane szczyty i przełęcze. Do dziś spędza aktywnie czas w górach i w skałach.

berg_team_4_s
fot. archiwum Pauliny Janczar

Paulina Janczar

Jak sama wspomina, kiedy jeszcze jako dziecko pod choinkę dostała swoje pierwsze narty, nie miała pojęcia do czego one służą, ale i tak poszła z nimi spać. Później dla narciarstwa straciła głowę. Dziś jest instruktorką Polskiego Związku Narciarstwa i spędza aktywnie czas w rejonach narciarskich na całym świecie. W Bergans Team zaprezentuje dla nas najnowsze produkty marki z oferty skierowanej do miłośników narciarstwa.

berg_team_5_s
fot. archiwum KS Korona Kraków

Maja Rudka

Obecnie najlepiej wspinająca się polska juniorka. Przygodę ze sportem zaczęła w wieku 5 lat. Ma wielki talent, który jest poparty ciężkim treningiem. Daje to imponujące efekty. Maja świetnie czuje się zarówno w boulderingu jak i wspinaczce na trudność – jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorów w obu tych konkurencjach. Bardzo duże sukcesy odnosi w skałach (drogi o trudnościach do 8b) jak i na zawodach wspinaczkowych rywalizując nawet z seniorami. Ma realne szanse, by powalczyć o start na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

berg_team_6_s
fot. archiwum PG

OliwiaSięWspina

Oliwia (6 lat) to najmłodsza blogerka Portalu Górskiego, jednocześnie najmłodszy członek ekipy Bergans Team. Na swoim blogu opowiada o górach widzianych z dziecięcej perspektywy, w czym pomagają jej rodzice. W Bergans Team pełni rolę testerki odzieży przeznaczonej dla najmłodszych adeptów turystyki górskiej.