Aktualności z gór wysokich

K2 Winter Expedition

Sześciu wspinaczy ze wschodniej wyprawy wyruszyło dziś rano do Bazy Wysuniętej (ABC). Jutro część z nich wróci do Base Campu po sprzęt, inni natomiast zajmą się drogą do Obozu 1.

Artem Brown złapał infekcję w czasie drogi do Bazy, więc chwilowo jest wyłączony z akcji górskiej.

źr. FB K2 winter climb 2019
źr. FB K2 winter climb 2019

Jeśli nie macie pomysłu na zimowy urlop, a dysponujecie akurat wolną gotówką to pojawiła się interesująca oferta. Otóż Jasmine Tour – agencja obsługująca obie wyprawy organizuje trekking do Bazy pod K2. Reality show na żywo! Na własne oczy możecie zobaczyć jak wygląda życie w Bazie.

February 15, 2019K2 base camp winter trek Come and see world top climbers Alex Taxikon Waldemar Vaseli pestove artum…

Opublikowany przez Asghar Ali Porik Wtorek, 15 stycznia 2019


Nanga Parbat Mummery Winter Expedition

Dziś nad Nanga Parbat świeciło słońce. Wygląda jednak na to, że to ostatni równie ładny dzień w najbliższym czasie. Zapowiadany jest spory opad śniegu, a poprawy pogody w prognozach nie widać.

fot. Karim Hayat
fot. Karim Hayat

Rahmat Ullah Baig, który zmaga się z infekcją gardła rozpoczął dziś antybiotykoterapię, mamy więc nadzieję, że za kilka dni jego stan zdrowia się poprawi.

Manaslu Winter Expedition

Simone Moro i Pemba Gelje Sherpa zameldowali się dziś w Base Campie po tym, jak spędzili noc w Obozie 1 na wysokości 5900 m n.p.m. Na jutro zaplanowali dzień odpoczynku, a pojutrze zamierzają wyjść wprost do Obozu 2.

fot. Simone Moro

Oggi Pemba ha celebrato la Puja 🙏🏼, la cerimonia in onore degli dei, propiziatoria e protettrice della scalata, giusto prima di iniziare la salita verso Campo 1. —-This morning Pemba celebrated the Puja 🙏🏼, a ritual in honor of the gods, propitiatory and safeguarding the climb, before the ascent to Camp 1. #manasluwinterexpedition#neverstopexploringThe North Face Garmin La Sportiva Acerbis Sport Enervit Sport DF-SportSpecialist LeasePlan Turkish Airlines Somain Italia Srl Leonardo Helicopters CAMP – CASSIN

Opublikowany przez Simone Moro Środa, 16 stycznia 2019

Anna Makowska