Już w lipcu polska premiera książki „Revelations” Jerry’ego Moffatta

Już w lipcu polska premiera książki „Revelations” Jerry’ego Moffatta

Brytyjczyk Jerry Moffatt – legenda wspinaczki lat 80., niepokorny, ambitny, niedający za wygraną mistrz skały i zawodnik. W wieku 17 lat, po latach niepowodzeń w szkole, wybrał własny sposób na życie. Stawiając wszystko na jedną kartę, dopiął swego – zapisał się na kartach historii wspinaczki nie tylko brytyjskiej, ale też światowej.

Książka Jerry’ego pt.: Revelations, której tytuł wprost nawiązuje do słynnej wśród wspinaczy drogi Revelations (8a+) w Raven Tor, opowiada o robieniu „cyfry”, wygrywaniu zawodów, pracy nad sobą, podnoszeniu poprzeczki i łamaniu zasad grawitacji. O ambicji i spełnianiu marzeń. O trudnych początkach, z kredą krawiecką zamiast magnezji. O skórze spalonej słońcem i białych podkolanówkach z… koniecznie dwoma paskami. O sukcesach. I wreszcie o schodzeniu ze sceny. Przeczytacie w niej też o treningu, diecie i systematycznej pracy nad tym, by zostać najlepszym wspinaczem w historii.

Cyfra, nabita buła, krew, pot i łzy
Mistrz skały lat 80. pisze o początkach wspinaczki sportowej

Revelations okładka
Lektura absolutnie obowiązkowa dla każdego wspinacza. W duecie z Niallem Grimesem Jerry stworzył przyzwoitą, interesującą autobiografię, która dobrze się czyta. Warto sięgnąć po tę relację ze „złotych czasów” wspinania sportowego w Wielkiej Brytanii i innych zakątkach świata; w mojej opinii cenną zarówno dla tych, którzy dziś są już znanymi młodymi wspinaczami, jak i dla tych, którzy z pasją stawiają pierwsze kroki na ścianie.

Anna Gołębiowska

Wydawnictwo Stapis
Seria: Literatura Górska Na Świecie
Tłumaczenie: Anna Gołębiowska
Redakcja merytoryczna: Karolina Ośka
Premiera: lipiec 2018